Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Azul napsal(a):

Nejak se porad nemuzu rozhodnout, jestli to je finta, nebo vych*anost.


Já mám jasno hned, je to vychcanost. A buranská.

2 Citovat

Libore, já si myslím, že to co popisuješ jako "odpovídající cenu" bych spíš nazvala jako "co by mně osobně vyhovovalo" a jenom se snažím říct, že každému vyhovuje něco jiného a každý je v jiné situaci. Třeba ty lítáš sám a vyhovovalo by ti o něco větší zavazadlo a byl bys ochoten za to dát o pár stovek více za letenku. Jiným lidem zase může vyhovovat něco jiného, třeba proto, že letí celá rodina a tím pádem rozdíl v ceně letenek třeba pro 4 lidi už není pár stovek, ale vyšší částka, no a pokud jim stačí i ten malý ryanair rozměr, tak dají určitě přednost levnější letence s menším zavazadlem, no a ryan si skásne svoje prachy od těch, kdo se do toho malého nejsou schopni sbalit. Samozřejmě, kdo by nechtěl mít možnost většího zavazadla? Chápu to. Ale když jsem schopná sbalit rodinu do malého a stačí nám to, tak dám přednost nižší ceně letenky a když budu nutně potřebovat, tak si třeba jedno příruční zavazadlo navíc dokoupím. S tím můžu předem počítat. Taky mě nikdo nenutí kupovat letenky tam, kde není v ceně větší zavazadlo. Pokud někdo chce mít větší zavazadlo v ceně letenky, tak přeci jsou tady i jiné společnosti než ryan nebo wizz, tak si můžou koupit ty dražší základní letenky (jejichž cena zahrnuje i ta větší zavazadla) od nich.

Chci tím jen říct, že kdo stanovuje, co je "odpovídající cena" letenky, je jen nabídka a poptávka, nic jiného.

Jinak v oblasti velikosti příručáků doufám, že dojde na nějakou tu EU úpravu, která to aspoň sjednotí, aby člověk nemusel pokaždý zkoumat, jaký je ten správný rozměr.

2 Citovat

Retardi se zavazadlama budou vždycky. Na ty žádný pravidla neplatí. Naposledy v Bruselu jsme po přistání při popojíždění na gate na chvíli zastavili. Během vteřiny začali dementi otvírat biny a tahat z nich svoje kufry. Viditelně naštvanej letušák se musel odpoutat a rvát jim ty kufry z rukou a cpat je zpátky nahoru. Kdyby to udělal jeden idiot, tak to ještě pochopím, ale to bylo zhruba 10 lidí. Prostě stádo. Jeden začne a ostatní se přidají.

2 Citovat

floodland napsal(a):

Retardi se zavazadlama budou vždycky. Na ty žádný pravidla neplatí. Naposledy v Bruselu jsme po přistání při popojíždění na gate na chvíli zastavili. Během vteřiny začali dementi otvírat biny a tahat z nich svoje kufry. Viditelně naštvanej letušák se musel odpoutat a rvát jim ty kufry z rukou a cpat je zpátky nahoru. Kdyby to udělal jeden idiot, tak to ještě pochopím, ale to bylo zhruba 10 lidí. Prostě stádo. Jeden začne a ostatní se přidají.

Tohle jsem zažil při úplně každém přistání z Bosny, Kosova a Srbska, letušky jen bezmocně přihlížely, strašná pakáž..

2 Citovat

@Lord: I když má toto vlákno Ryanair v názvu, nepsal jsem konkrétně o Ryanairu, ale obecně o nízkonákladovkách. Ani jsem nepsal, že něco konkrétní aerolinka dělá špatně. To, že něco funguje úspěšně po finanční stránce, ještě neznamená, že nemůže být lepší po určité regulaci při zohlednění i jiných než finančních hledisek.

@niemandos: Ty máš vyhledávání detailů budoucí cesty asi jako koníčka (a většina lidí tady do určité míry taky včetně mě), ale takových věcí spojených s cestováním, které by bylo dobré dohledávat, je spousta a je toho i dost mimo cestování a je lepší trávit čas i něčím jiným než googlováním, takže tady nejde o gramotnost, ale usnadnění pro většinu, která to nemá jako koníčka (nebo to nemá v paměti). A už končím, toto nemá smysl.

2 Citovat

Toho naděláte. Když upadnou, ublíží maximálně sobě, a za odměnu se pak s těmi kufry (a s podobnými borci) mačkají dlouhé minuty ve stoje, než se otevřou dveře.

Mě docela baví ty hysterizující letušáky a premature vystupující, co je nevnímají, sledovat. (Bude řvát ještě víc, nebo už ho/je nechá?)

Zajímavý psychologický sondy a zpestření konce letu náhodou.

 

2 Citovat

Ryanair web porad bida , ale treba , jsem vcera delala par letenek a celkem jsem nemel zadne problemy , mam ale uz vsechno prednastavene , krome udeju o karte s kterou pak platim . taky jsem pred casem zmenil email na google email se ti to otevre lepe a rychleji

Co se tyka toho kdyz by jsi si neudelal check-in tak smolik urcite , jak byla ta jejich akce za 2 eura tak se mi stalo neco podobneho i kdyz neslo o check in ale chtel jsem koupit letenku ( ne za 2 eura ) proste bez ohledu na akci jsem potreboval konkretni let na konkretni den tak jsem tam volal a oni mi ho nabidli s tou jejich telefoni prirazkou , ktera byla v tu chvili vyssi nez cena letenky , tak jsem se jen dotazal proc mi to chteji uctovat kdyz jim nefunguji stranky a prasknul jsem jim telefonem

Dalsi extempore jsem mel kdyz me prisla letenka na email na jmeno me zeny za svobodna .,okamzite jsem tam volal abych zjistil , zda jsem se nahodou nespletl v zadani jmena , ovsem domluva a pochopeni meho problemu s nima bylo tristni , nakonec jsem uz na operotora zacal do telefonu rvat , ze si na ne budu stezovat a ze pokud mi prijde vysoky telefoni ucet ze jim to zaslu k proplaceni

Asi po 20 minutach co jsem jim prasknul opet telefonem, mi na email prila letenka uz se spravnym jmenem , zrejme meli nejak nastaveno v systemu jeste jmeno za svobodna

No ale porad pres vesechny tyhle problemy je Ryanair evropskou jednickou , v tech novych letadlech uz ma i sedacky s vetsim prostorem na nohy , nevim ovsem kdo vymyslel to zavirani skrinek na zavazadla zespodu . zacina se sirit nesvar ze nuti lidi davat prirucni zavazadla pak dolu , asi aby to nemuseli plne zaklapovat

Lety jsou ale nacas , obcas uz jde i navaznost spoju a dost ziskali lidi asi temi 2 zavazadly zdarma . a neni obcas uz problem koupit levnou letenku i dost tesne pred odletem ,

EasyJet se v posledni dobe docela cenove snazi , ma neomezene kg prirucniho zavazadla , bohuzel jen jedno a musi se let kupovat ve znacnem predstihu

No a Wizz ? vadi mi ty zavazdla .. s tak malym skutecne letet na tyden neumim

1 Citovat

Čemu se divíte - Ryanair je taková sociální aerolinka, kde letenka je zpravidla levnější než srovnatelná jízdenka na autobus. Jeden čas měli brutální příplatky za drobnosti, potom to v rámci vstřícnosti k pasažérům zmírnili a teď jim ty peníze zase chybí, tak vymysleli tohle.

Pokud s tím má někdo problém i při dvouhodinovém letu, tak ať si klidně za místo připlatí. Co se mě týká, tak by ten příplatek mohli i zvýšit. Já se rád nechám překvapit kdo bude sedět vedle mě.

Doufám v nějakou sexy mici ale bývá to spíš obtloustlý Helmuth, ale třeba příště...

1 Citovat

Ale tady se nevede diskuze o tom, jestli platit nebo neplatit za sedadlo nebo jako toho docílit, klidně ať lidi posadí na hajzl, jestli chce, ale o to, jak to komunikují a jak vykládají, že to není naschvál, byť je to nad slunce jasnější. A můžu říct, že konkrétně u mě to zajistilo to, že se budu teď snažit najít vždy jinou alternativu a vůbec mi nejde o těch pár korun za sedadlo...

Co je lepší, vydělat úplně stejně a nasrat nebo nenasrat u toho lidi??? To je totiž ten jedinej rozdíl mezi tím říct - chceš sedět spolu - zaplať jinak určitě nebudeš nebo tvrdit nic jsme nezměnili, furt jedem to stejný ale nějakým záhadným způsobem je tisíce lidí nasraných, protože to ani třeba netuší že najednou začali lidi rozesazovat, protože se přece "nic nezměnilo" dle Ryanairu.

1 Citovat

tmx napsal(a):

Toto je Ryanair. Pouze 6-9 eur dávno neplatí, pokud člověk nekupuje půl roku dopředu. Jinak je to obvykle 300-360 Kč. Třeba ten Manchester, kde je 5 letů denně a během 2 a půl hodiny letí Easyjet, Jet2 a Ryanair, tak i 4 měsíce dopředu je priority za 300 Kč (přitom v letadle jsou booknuté asi 4 sedačky), čili prodaných letenek mají zatím minimum. 


Kolik je prodaných letenek nemůžeš usuzovat z obsazených "booknutých" sedaček, spousta lidi si neplatí za místo.

1 Citovat

Tak který z místních antivaxerů dolítal? 


screenshot-20220215-225621-twitter.jpg

1 Citovat

Lety Malta Air (nebo Air Malta, teď přesně nevím, který je který, ale prostě to co není FR a má na směrovce maltský znak) nepovolí Ryan při zrušení svého letu. Ale zkusit se to dá vždycky.

Počkal bych na info od Ryan a pak na 90 % budeš muset koupit jiný let. 

1 Citovat

H.H.Vilda-my máme letět na Maltu na Velikonoce, mail nám přišel dneska ráno. Asi zatím doporučuji počkat, na květnové lety se ještě ozvou. Mmch. změnili nám let tam z úterý na pondělí a zpět ze čtvrtka na středu - ale návrat dlouho večer, což je úplně špatně, musíme se ještě dostat z Vídně domů a další den dovolené navíc už nedostanu.. :-( Budu to řešit, ale jsem trochu skeptická. Nabízí bezplatně změnu, ale píší, že posunou max. o den. No, vzhledem k tomu, že lítají nově po-st-pá, tak to o den asi neposunu, když bych chtěla místo středy návrat v pondělí?? .. Nemám s tím vůbec zkušenost, tak uvidím, jestli se něco podaří vyřídit, můžu se pak podělit o "výsledek" ;-) Mmch. na webu ty lety nevidím, v aplikaci ano, ale momentálně se tváří všechny jako vyprodané. 

1 Citovat

H.H.Vilda - hledala jsem ten tvůj termín, ty lety tam vidím, i když se také tváří jako vyprodané. Přesně jak píšeš, pátek a středa. Konkrétně 20.5. odlet 18:05-20:20 přílet. Zpátky 25.5. odlet 19:40-21:55 přílet..

Slibuji, že až budu vědět k naší rezervaci něco víc, ozvu se ;-).. Pro nás zase úplně nová zkušenost, všechno měnit, ale nedá se nic dělat :-(

Když začal covid v březnu 2020, zůstali jsme v Rize, Ryanair nám let ofiko nerušil, tzn. nešlo s tím ani nic dělat, i když jsme věděli, že v době plánovaného odletu už žádné letadlo nepoletí, protože Lotyšsko uzavírá letecký prostor. Nezbylo než vyndat kartu, koupit nové letenky do posledního letadla do Prahy (Air Baltic) a pak jsme skoro rok čekali na refund od Ryanair.. "Trochu" se nám tím cesta prodražila, ale dneska s úsměvem říkáme, že bude jednou co vyprávět vnoučatům ;-) 

1 Citovat

H.H.Vilda napsal(a):

Lofda - ok, díky, to mě zajímá .. můžu se zeptat na termíny a časy těch nově nabídnutých letů ? Každopádně dej vědět jaké bylo pořízení na chatu, mě zatím obvykle ve všem vyhověli, tak přeju ať to vyjde jak potřebujete !

Rezervace ubytování s bezplatným zrušením mám dvě,  bohužel za takovou super cenu jako před dvěma měsíci už teď ubytování neseženu, byť by byl posun letů o jeden den .. proto čekat až mi oznámí změnu až měsíc před odletem se mi moc nechce, no zkusím ještě vydržet .. předpokládám tedy že místo sobota - čtvrtek mi to přehodí na pátek - středa ale vědět to teď, ještě by snad byla šance něco levně na bookingu najít ... chjo

Ahoj, hlásím, že máme přebookováno, nakonec k naší spokojenosti. Sice jsme si zkrátili pobyt o dva dny (nově to máme po-po), ale původně jsme chtěli letět na týden, delší pobyt jsme si předtím zvolili hlavně kvůli ceně letenky ;-), protože přímo Velikonoce jsou cca 4x dražší.. Když jsem se dnes dívala, ceny letenek už tam byly (aspoň přímo v aplikaci jsem to viděla), takže asi to chce vydržet a až přijde email pokusit se příp. o změnu, pokud nebude vyhovovat co nabídnou. Na připojení k chatu jsem čekala hodinu a půl, asi jsou teď zavalení, ale proběhlo to nakonec líp než jsem čekala. Nikdy jsem to nedělala (pořád se učím) a nebyla jsem si úplně jistá, ale klaplo to a mám radost. Teď ještě přeházet ubytko na bookingu, ale v tom problém nevidím ;-)

Tak hezkou dovolenou :-)

1 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Maltézský kříž ale přece na směrovce mají jak Air Malta (národní dopravce), tak Malta Air (Ryanair holding)

;)

Aha, ok to jsem nevěděl, každopádně si rozumíme. 

Myslel jsem že ty Malta Air letadla mají normální FR livery

1 Citovat

Prave jsem chtel napsat totez  Ryanair  uz desi dobu nic neresi ani rousky  snad v Italii ti jsou zabrzdeni  Jasne pri vstupu si ji nasadim pod nos a pak leti na bradu  Jestli Francie nic po detech nevyzduje tak  ani Ryanair nebude nic chtit  a prodeleni covidu je taky  jako doklad 

1 Citovat

Počkal bych na aktualizaci aplikace, podle toho co popisuješ půjde o nějaký SW bug.

1 Citovat

Nadaval jsem na to vcera  taky mi vsechno zmizelo  nastesti ted mam jen jeden let  tak jak fandim Ryanairu jako snad nikdo tady ,  tak byt O Learym tak vyhazim do jednoho ty jejich neschopne IT a zamestnam skutecne  kvalitni odborniky,  co zmena  to k horsimu 

Nevim jiste ale nesouvisi to nejak s  google chrom ? Ja jsem  antitalent na pc techniku, ale aplikace se ted dost menily Mam sice dost zastaraly notas  a cestovni je taky  uz vykopavka,  jedine snad mobil je ted nejfunkcnejsi, ale  myslim ze je  vinna na strane Ryanairu  a spousta veci  nefunguje tak ja ma na jejich  webu Je to nejslabsi canek teto jinak  nejlepsi spolecnosti  na cesty po Evrope 

1 Citovat

Jednoznačne bug na strane ryanairu; tiež aj z appky, aj po prihlásení sa do účtu cez PC nevidím žiadnu aktuálnu rezerváciu.

Čo je ešte zaujímavejšie, z appky mi zmizli aj aktuálne boarding passy a namiesto nich mi tam pribudli boarding passy na let, ktorý bol pred mesiacom zrušený a ktorý som si už dávnejšie prebookoval úplne inde :) 

Treba počkať, kým to opravia. Zatiaľ funguje len jednorazový prístup, cez zadanie rezervácie a mailovú adresu.

1 Citovat

Zatím je zrušená. Obnovu bych nečekal letos. 

1 Citovat

Nejde (nesel) jim ani check-in🙄🙏, vypadek.

1 Citovat

Ha, tak ok, tak to jsem zvědavá, jakou individuální akci na přání nám sestavíš, Mikire:-)požadavky: termín: půlka června, 7nocí, příručáky+místa v letadle, hotel u pláže, 4hvězdičky s all inclusive, cena na dospělého max 8-9tisíc komplet a aby tam bylo místo pro nás všechny:-)takhle totiž jezdíme....

1 Citovat

Ale ano kdyz stavkuje personal letecke spolecnosti tak narok na kompenzaci je Ryanair si na gate a obsluhu dava sve lidi ale na IT  tedy na letecky system technickeho  zabezpeceni leteckeho provozu ne Maximalne bezpecnostniho technika  ale obsluhu na pristavani a odlety letadel dela letiste a tam prave doslo k vyhlaseni stavky na uvedene dny

1 Citovat

linda.merkova: Asi nebylo nutné pokládat stejný dotaz dvakrát. Odpovědi na váš dotaz máte ve vámi založeném vláknu - "Berle na palubu Ryanair".

1